“Pan Pójdzie z Nami…” – Piotr Rosa

      Brak komentarzy do “Pan Pójdzie z Nami…” – Piotr Rosa

Poznaj losy młodego komisarza, daj się porwać przygodzie. Poznaj świat widziany oczami Piotra Rosy, byłego policjanta wydziału kryminalnego. Jak nikt inny ukazuje on prawdziwe oblicze pracy w policji. Poznaj historię człowieka, który wiele poświęcił, aby móc spełnić swoje marzenia.
Kiedy Piotr postanowił zostać policjantem, zaskoczył tym wszystkich. Miał 30 lat, wykształcenie w dziedzinie transportu morskiego, kilka lat pracy w zupełnie innym zawodzie i rodzinę na dodatek. Co mu przyszło do głowy? Czy zrealizuje się w tym zawodzie, spełni swoje marzenia ? Czy potrafi połączyć zaangażowanie w pracę z życiem rodzinnym? Na te pytania odpowiada niecodzienna, zawierająca autobiograficzne elementy powieść.
“Pan pójdzie z nami…” nie jest kryminałem, to obyczajowa powieść o dorosłym mężczyźnie, który znalazł w sobie dość siły, determinacji, a przede wszystkim odwagi, aby całkowicie zmienić swoje życie. Na drugim planie zrodziła się historia rodziny; żony, która stara się zrozumieć i dzieci, które są zbyt małe, aby pojąć zawiłość burzliwych relacji, z jakimi przyjdzie się zmierzyć młodemu małżeństwu.
“Moja książka opowiada o wyborze życiowej drogi i marzeniach, które nie zawsze udaje się spełnić. Piotr jest absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej, pracował w porcie oraz podróżował po świecie. Jednak zawsze marzyła mu się praca w Policji. Kiedy spełnia wreszcie to marzenie, pojawiają się wątpliwości, czy na pewno dokonał dobrego wyboru. Służba policyjna to ciężka i specyficzna praca, pełna wielu problemów i właśnie o tym jest moja powieść. Z książki czytelnicy dowiedzą się, z jakimi dylematami Piotr musiał się zmierzyć. Jednocześnie książka opisuje wiele, często zabawnych sytuacji z jakimi spotyka się bohater. Jest to ciężkie życie lekko opisane. W książce czytelnik znajdzie śmiech i łzy, radość i gniew… ale też sytuacje, po których ręce opadają”.
Piotr Rosa.